Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je odgovarajuću selekciju Kazahstana rezultatom 4:1 na prvom meču Evropskog prvenstva u minifudbalu koji se igra u hrvatskom gradu Vrsaru.Naši najbolji minifudbaleri odlično su otvorili susret i u vodstvo došli u 10. minuti preko Andreasa Berovića koji se najbolje snašao u protivničkom kaznenom prostoru i matirao golmana reprezentacije Kazahstana. Igrala se 33. minuta kada je strijelac prvog pogotka Berović odlično proigrao Marka Vujicu koji je uduplao vodstvo naše reprezentacije. Pet minuta kasnije Vujica dolazi do svog drugog pogotka na ovom meču, a u ulozi asistenta ovaj put je bio Damir Šafradin. Pitanje pobjednika riješio je Marko Vujica u 40. minuti sa svojim trećim postignutim pogotkom na ovom meču. Reprezentacija Kazahstana uspjela je postići počasni pogodak u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena preko Danijara Kenzegolua.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine nalazi se u grupi F, a pored naše reprezentacije tu su još Njemačka, Vales i Kazahstan. Naši najbolji minifudbaleri sutra igraju naredni meč sa početkom u 13:00 sati, a protivnik će im biti reprezentacija Njemačke. I ovaj meč bit će u direktnom prijenosu na televiziji Hayat.

Izvor: Nogolopta