Mininogomet je sport čija je ekspanzija u našoj zemlji započela tek 2015. godine. Riječ je o sportu namijenjenom isključivo amaterima/rekreativcima i igra se isključivo na terenu s umjetnom travom, dimenzija 46×26 metara, dok je gol širok četiri metra, a visok dva. U svakoj momčadi je pet igrača u polju plus golman, a dozvoljen je neograničen broj letećih izmjena. Za jednu utakmicu u zapisniku može biti 15 igrača. Kazneni udarac se izvodi sa razdaljine sedam metara od gola. Nema akumuliranih prekršaja, kao u futsalu, ni isključenja na dvije minute. Žuti karton je opomena, a kada igrač dobije crveni karton narednih pet minuta ekipa igra s jednim nogometašem manje na terenu. Onaj koji je dobio crveni karton nema pravo povratka u igru ni nakon pet minuta. Igraju se dva poluvremena u trajanju od po 20 minuta plus sudačka nadoknada. Nema time outa, ali ni zaustavljanja vremena kada je prekid ili izvođenje auta ili kornera.